You are currently viewing Czy dom z betonu komórkowego się opłaca?

Czy dom z betonu komórkowego się opłaca?

Obecnie budowa domu nie jest taka łatwa, jak odbywało się to w ubiegłych latach. Koszty materiałów budowlanych w związku z szalejącą inflacją ciągle idą w górę lub utrzymują się na danym poziomie. Okazuje się, że są jednak osoby, którym zależy na tym, aby jak najszybciej wybudować swój własny niezależny dom, w którym będą czuli się bezpiecznie. Pomimo ciągle rosnących cen, z roku na rok na rynek wchodzą coraz nowsze rozwiązania budowlane. To właśnie dzięki nim będziesz mógł wykonać swój dom do stanu surowego zamkniętego w niedługim czasie. Jak to jest możliwe? Wszystko dzięki bloczkom z betonu komórkowego, które w mieście Nowy Sącz i okolicach są bardzo popularne. Sprawdź wady i zalety tego materiału budowlanego.

Nowy Sącz bloczki z betonu komórkowego

Bloczki z betonu komórkowego są najczęściej wybierane w Nowym Sączu i w powiecie.

Wiele osób stawia na innowacyjne rozwiązania. W związku z tym również na szybką realizację budowy. Okazuje się, że bloczki z betonu komórkowego mają wiele zalet. To właśnie te pozwalają na przyspieszenie prac budowlanych. Poniżej przedstawiamy główne zalety, jakie posiadają bloczki z betonu komórkowego.

• Posiadają duże rozmiary. – W przeciwieństwie do standardowych pustaków, bloczki betonowe posiadają duże rozmiary. Pozwala to na przyspieszenie prac budowlanych, gdzie efekty będą widoczne już w niedługim czasie. Ekipy budowlane pracujące na tym modelu bloczków potrafią stworzyć ściany nośne oraz działowe dosłownie w kilka dni.
• Można je łatwo obrobić. – Dzięki swojej strukturze, bloczki te są łatwe w obróbce. Możesz je dopasować w dowolny sposób do pozostawionej przestrzeni, nie martwiąc się, że bloczek się uszkodzi.
• Ma świetne właściwości izolacyjne. – Domy wybudowane z bloczków z betonu komórkowego mają świetne właściwości cieplne. Podczas chłodnych dni są bardzo energooszczędne, pozwalając mieszkańcom zaoszczędzić na ogrzewaniu. Utrzymują ciepło pomimo niskich temperatur. Bloczki te używane są najczęściej do budowy domów energooszczędnych, gdyż zaliczają się do materiałów ułatwiających oszczędzanie.
• Jest odporny na mróz, grzyb i pleśnie. – Okazuje się, że dobrze wykonany dom z tych bloczków będzie odporny na niechciane grzyby. O ile bloczek nie nasiąknie wilgoci, o tyle będzie on bezproblemowy. Ważne jest więc jego odpowiednie zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
• Posiada właściwości paroprzepuszczalne. – Wybudowany dom z tego modelu bloczków będzie miał możliwość wymiany powietrza. Dzięki temu będzie on mógł przysłowiowo „oddychać”.

Czy bloczki z betonu komórkowego posiadają jakieś wady?

Wśród wielu zalet znajduje się jedna wada, a mianowicie cena. Bloczek ten jest droższy od standardowych pustaków. Ale… Warto zauważyć, że jest od praktycznie dwukrotnie większy od standardowego pustaka. Posiada także o wiele lepsze właściwości cieplne. W podsumowaniu całej budowy koszt docieplenia domu ze zwykłych pustaków, a z bloczków z betonu komórkowego jest o wiele wyższy. Warto więc zauważyć, że bloczek komórkowy jest o wiele bardziej opłacalnym rozwiązaniem.

Zastosowanie bloczków z betonu komórkowego.

Zastosowanie tych bloczków jest bardzo szerokie. Można wykorzystać je do stworzenia dowolnego budynku. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wykonać dom jednorodzinny, czy też wielorodzinny, będzie to najlepsza decyzja. Ponadto bloczki te wykorzystywane są do budowania sklepów mało powierzchniowych, biur oraz innych obiektów, gdzie masz zamiar prowadzić własną działalność. Dzięki temu, że mają świetne właściwości, są energooszczędne. Posiadając więc biuro wykonane z materiałów energooszczędnych, możesz liczyć na niskie koszty utrzymania obiektu. Takie rozwiązanie przyczyni się do większych zysków. Oprócz tego wiele osób wykonuje z nich ściany działowe, a także grodzie w już wcześniej wybudowanych domach podczas różnych remontów. Są one lekkie i łatwe w obróbce, dlatego są częściej wybierane od standardowych pustaków.

Bloczki komórkowe — ceny.

Ceny bloczków komórkowych uzależnione są od producenta, jak również wymiarów bloczków, jaki chcesz zakupić. W związku z tym lepiej skontaktować się z naszymi pracownikami, którzy chętnie przedstawią Ci naszą ofertę oraz poszczególne ceny.

Nasza firma jest hurtownią materiałów budowlanych, dlatego znajdziesz u nas bloczki z betonu komórkowego w świetnych cenach. Jesteśmy dystrybutorem wielu znanych marek. Dostarczamy tym samym najlepsze produkty naszym klientom. Oferujemy dowóz na terenie całego powiatu nowosądeckiego. Oczywiście dzięki flocie pojazdów możemy dowieźć asortyment do każdej miejscowości. Oferujemy sprzedaż w hurcie wszelkich materiałów do budowy i wykończenia, takich jak bloczki z betonu komórkowego w Nowym Sączu i okolicach.

Jeśli zależy Ci więc na wysokiej jakości w konkurencyjne cenie, zachęcamy do zapoznania się z naszymi produktami. Znajdziesz je w hurtowni materiałów budowlanych w Kamionce Małej. Postaw na sprawdzone budownictwo z najlepszymi materiałami. Masterfol spełni Twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz