You are currently viewing Budowa własnego domu i hurtownia budowlana Nowy Sącz – dystrybutor materiałów budowlanych
Masterfol Kamionka Wielka centrum materiałów budowlanych

Budowa własnego domu i hurtownia budowlana Nowy Sącz – dystrybutor materiałów budowlanych

Decyzja o budowie domu wiąże się początkowo z wieloma ważnymi pytaniami i kolejnymi decyzjami, które prowadzą bezpośrednio do fazy planowania i przygotowania budowy. Właśnie dlatego, że zajęcie się podstawowymi pytaniami dotyczącymi budowy domu jest sprawą najwyższej wagi, ten BLOG na naszej stronie Masterfol.pl – hurtownia budowlana Nowy Sącz na temat budowy domu zebrał najważniejsze tematy dla przyszłych budowniczych i każdego, kto bawi się ideą budowy własnego domu szczegółowo w dalszych artykułach.

Nasza marka mieście się w Kamionce obok Nowego Sącza, jesteśmy na rynku bardzo długo dlatego gwarantujemy dobre ceny i szybkie terminy realizacji

Podstawowe pytanie przy budowie domu – dom prefabrykowany czy dom indywidualny?

Pierwszym ważnym krokiem na drodze do planowania i budowy własnego domu jest wybór jednego z tych dwóch wariantów: dom prefabrykowany z katalogu lub indywidualna budowa przez architekta. Ważne jest też, aby wybrać odpowiedni skład budowlany i hurtownię styropianu. Hurtownia budowlana w Nowym Sączu – Masterfol – zapewni Ci wszystko, czego potrzebujesz.

Wariant pierwszy – dom prefabrykowany

Pierwsza opcja budowy domu, dom standardowy, jest niewątpliwie opcją prostszą i wygodniejszą. Kompletujesz nieruchomość, rzut, projekt i wyposażenie z katalogu, zawierasz umowę z deweloperem, który w okresie budowy przejmuje rolę klienta – a po zakończeniu budowy wprowadzasz się do domu pod klucz.

Wariant drugi – dom indywidualny

Jeśli chcesz zaprojektować i zaplanować swój dom indywidualnie, masz znacznie większą swobodę projektowania. Jednak masz też znacznie więcej pracy przy budowie domu, ponieważ sam jesteś budowniczym. Koszty są zwykle wyższe niż w przypadku budynku prefabrykowanego, ale można je utrzymać w rozsądnych granicach dzięki osobistej inicjatywie i ścisłej współpracy z architektem oraz znaleźć dobrą i tanią hurtownię materiałów budowlanych.

Niezbędne przy budowie domu – dobre przygotowanie

Regulacje prawne i kwestie finansowania są niezwykle ważne w tak wspaniałym projekcie, jak budowa domu. Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych kwestii

Gdzie budować swój nowy dom?

Wybierając działkę pod budowę domu, oprócz wielkości, lokalizacji i ogólnego stanu należy wziąć pod uwagę inne aspekty. Jeśli nieruchomość była np. zanieczyszczona w przeszłości, późniejszy właściciel będzie odpowiedzialny za powstałą chmurę zanieczyszczeń i koszty sprzątania / oczyszczenia terenu. Jeśli nie można uzyskać pewności w tym zakresie, zalecane jest niezależne / indywidualne badanie gleby.

W Nowym Sączu siatkę renomowanej firmy AKE można kupić właśnie w hurtowni budowlanej MasterFol
Masterfol w Kamionce Wielkiej zapewnia transport oraz konurencyjne ceny, postaw na sprawdzoną markę

Co jest dozwolone przy budowie domu?

Ponadto istnieją liczne wytyczne i często lokalne ograniczenia dotyczące zabudowy (np. maksymalna wysokość), które należy doprecyzować przed faktycznym planowaniem budowy. Ponadto nie trzeba dodawać, że nie można zbudować domu bez pozwolenia na budowę.

Pamiętaj, aby się ubezpieczyć przy budowie nowego domu!

Niezbędne jest zawarcie specjalnego ubezpieczenia na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń i ewentualnych szkód podczas budowy domu. Dotyczy to również budowy domów prefabrykowanych, na które trzeba np. wykupić ubezpieczenie realizacji.

Budowa domu nie musi być droga, ale musi być solidnie sfinansowana. Duża część przygotowania do budowy to wyjaśnienie kwestii finansowych. Jeśli chcesz zbudować swój dom samemu, dobra i tania hurtownia materiałów budowlanych taka jak my (nie licząc wsparcia przy zakupach i obsługi klienta) będzie dla Ciebie ostoją.

Właściwe planowanie budowy – jak ostatecznie powinien wyglądać dom?

Planowanie realizacji budowy domu to z pewnością najbardziej ekscytująca część rozważań przed wmurowaniem kamienia węgielnego. Od planu kondygnacji przez piwnicę lub fundament, wykonanie stanu surowego i dachu po kwestie izolacji termicznej, zaopatrzenia w energię i projektowania wnętrz. Niezliczone decyzje muszą być podjęte tak wcześnie, jak to możliwe, przy indywidualnie zaplanowanej budowie domu z architektem, które ostatecznie zapewniają, że dom zbudowany samodzielnie stanie się domem, o jakim marzyłeś.

Sprawdzaj rergularnie blog masterfol! Czym ocieplić dom styropianem czy wełną

Skład budowlany, hurtownia styropianu – Nowy Sącz

Często na dużym placu budowy przetwarzanych jest ponad 10 000 różnych produktów. Dlatego też nie jest niczym niezwykłym, że różne produkty zmieniają się w trakcie budowy. Większość branż i firm budowlanych często nie jest w stanie śledzić tak dużej ilości informacji. Dzięki profesjonalnej współpracy z nami numeracji produktów i ich katalogowaniu online oferujemy wiarygodne i trwałe dane.

Dystrybutor materiałów budowlanych – Nowy Sącz

Większość producentów produktów, jakie mamy w naszej hurtowni konsekwentnie pracuje nad ulepszaniem i aktualizowaniem swoich artykułów, tak aby nowe, ulepszone towary pojawiały się na rynku.

Handel materiałami budowlanymi w Masterfol.pl hurtownia budowlana w Nowym Sączu oferuje profesjonalistom i majsterkowiczom szeroką gamę produktów do wszystkiego, co ma związek z budownictwem.

Zawsze posiadamy w magazynie – składzie budowlanym – najważniejsze artykuły z branż takich jak:

 • projektowanie wnętrz,
 • sucha zabudowa,
 • budownictwo kubaturowe,
 • inżynieria lądowa,
 • elementy budowlane,
 • pokrycia dachowe,
 • i architektura krajobrazu.

Należą do nich m.in.: materiały budowlane takie jak:

 • wszelkie artykuły metalowe,
 • drewno,
 • kamienie,
 • cegły licowe,
 • żwir,
 • rury,
 • materiały izolacyjne,
 • dachówki,
 • konstrukcje dachowe i wiele innych.

Jeśli potrzebujesz specjalnego artykułu, którego nie mamy na stanie, nasz zespół serwisowy może dostarczyć Ci pożądany towar. Skontaktuj się z nami i sprawdź!

Handel materiałami budowlanymi od 2006 roku

Prowadzimy handel materiałami budowlanymi od 2006 roku. Kliknij i sprawdź naszą ofertę tutaj – Hurtownia budowlana Nowy Sącz — dystrybutor materiałów budowlanych.

Możesz też skontaktować się z nami telefonicznie + 48 575 917 692.

Zatrudniamy specjalistów, którzy pracują w tej branży znacznie dłużej, niż istniejemy. Dzięki temu korzystamy z dużego doświadczenia know-how. Rzemiosło, budownictwo i konstrukcje drewniane są po prostu we krwi naszych pracowników. To wieloletnie doświadczenie jest gwarancją kompetencji w zakresie zrównoważonych, energooszczędnych i nowoczesnych materiałów budowlanych.

Dodaj komentarz