You are currently viewing Jaką kostkę brukową wybrać i czym się kierować przy zakupie?

Jaką kostkę brukową wybrać i czym się kierować przy zakupie?

Wizja pięknego podjazdu lub tarasu marzy się na pewno niejednej osobie. Kostki brukowe od lat służą milionom osób, a ich cena i koszt wykonania na przestrzeni lat niejednokrotnie się zmieniał. Obecnie jest to niezbędny element każdego nowego budownictwa. Taki sposób wykończenia całej posesji sprawi, że dom będzie wyglądał nowocześnie, a zarazem jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Każdy posiadacz takiego wykończenia ogrodu nie musi martwić, że w czasie opadów deszczu na dworze będzie zbierała się woda i będzie powstawało błoto, które łatwo wnieść na obuwiu do domu lub samochodu. Dodatkowo jest to jeden z najchętniej wybieranych materiałów do wykończenia parkingów i placów wielu budynków firmowych. Na rynku znajduje się jednak wiele rodzajów kostki brukowej i każda z nich ma inne właściwości. Niektóre modele kostki brukowej przystosowane są specjalnie do tworzenia podjazdów, inne natomiast wykorzystuje się wyłącznie do wykonania ścieżki dla pieszych. Jaką kostkę brukową wybrać i czym się kierować podczas zakupu – ceną, wyglądem, a może trwałością? Sprawdź!

Kostka brukowa — rodzaje.

Kostki brukowe można klasyfikować pod wieloma względami, m.in. w rachubę wchodzi klasyfikacja jej zastosowania, ze względu na wykonanie, czy tego, z jakiego stworzona jest materiału. Na rynku wyróżnić można wiele rodzajów kostek brukowych, jednak najważniejsze jest to, z czego jest ona wykonana. Rodzaje kostki brukowej pod względem materiału, z jakiego została stworzona, dzielimy na dwie pozycje.

Pierwszą z nich jest tradycyjna kostka brukowa betonowa, która formowana jest w wielu kształtach. Dzięki swoim właściwościom jest to model, który może być układany na wielu płaszczyznach. Model tej kostki wykorzystuje się w ciągach pieszo — rowerowych , na podjazdach czy też w na parkingach. Rodzaj tego bruku dostępny jest w wielu kolorach i posiada konkurencyjną cenę, dlatego jest jedną z najchętniej wybieranych rodzajów kostki brukowych.

Drugą opcją jest kostka brukowa kamienna, do której zalicza się popularna kostka granitowa wybierana przez miliony osób. Zaletą tego rodzaju kostki jest to, że jest ona wykonana z kamieni naturalnych. Cechuje ją trwałość i unikatowy wygląd, jednak jej cena jest znacznie wyższa, niż w przypadku klasycznej kostki betonowej.

Każdy z tych rodzajów kostek można zakupić w różnych kolorach. Dzięki temu osoba wykonująca realizację będzie mogła stworzyć ponadczasowy wzór na Twoim podjeździe.

Jaką kostkę brukową wybrać przed dom lub na wjazd?

W zależności od tego, jakie zastosowanie będzie miała kostka, warto zastanowić się nad najciekawszym rozwiązaniem. Patrząc na aspekty ekonomiczne, kostkę brukową powinno się dopasowywać do właściwości, jakie będzie miała spełniać. Na rynku najpopularniejsze są trzy rodzaje kostek, biorąc pod uwagę ich wykorzystanie, a są nimi m.in.:

  • kostka brukowa o grubości 4 cm – ten model kostki brukowej będzie idealnym rozwiązaniem do stworzenia ciągu pieszego, tarasu lub schodów.
  • kostka brukowa o grubości 6 cm – ten model bruku wykorzystywany jest do tworzenia podjazdów przydomowych i wytrzymują nacisk samochodów do 3,5 tony.
  • kostka brukowa o grubości 8 cm – ten rodzaj kostki wykorzystywany jest na firmowych parkingach i wytrzymuje ona nacisk samochodów ciężarowych nawet o wadze kilkunastu ton.

W zależności więc od tego, gdzie chcesz ułożyć kostkę brukową, warto wybrać jej odpowiedni rodzaj. Należy również zauważyć, że kostki brukowe mają swoje wytrzymałości na ściskanie. Twardość podłoża oraz wytrzymałość kostki na ściskanie wpływają na rozchodzenie się sił, w fizyce nazywanych siłą nacisku i naprężenia.

Kostka brukowa jakiej firmy najlepsza?

Nasza firma Masterfol oferuje najlepsze modele kostki brukowej w mieście Nowy Sącz i w całym powiecie, a ich cena nie jest wygórowana. Firmy, z jakimi współpracujemy, tworzą kostki o różnych wymiarach i zastosowaniach. Proponujemy kostki betonowe i kamienne, gdzie znajdziesz kostki śrutowane i szczotkowane, w stylu postarzanym, czy też kostki tworzone techniką płukaną i wiele innych. Oferujemy kostki brukowe takich firm jak Polbruk, Stylobud, Bruk Bet. Jeśli jesteś zainteresowany ofertą obejmującą produkty wyżej wymienionych wykonawców, zachęcamy do odwiedzin naszej firmy w Kamionce Małej koło Nowego Sącza.

Jak układać kostkę brukową?

Jest wiele technik układania kostki brukowej. W zależności, czy jest to kostka kamienna, czy też betonowa ma ona różne metody montażu. Wykonanie kostki brukowej może stanowić pewnego rodzaju dopełnienie aranżacji ogrodu, dlatego kostka może ułożona być w pewnym wzorze zgodnie ze schematem. Można też układać kostkę w sposób klasycznym. Najlepiej takie zadanie powierzyć fachowcom, którzy pomogą dopasować odpowiedni model kostki brukowej do jej przeznaczenia, a także wykonają całą pracę zgodnie ze sztuką mistrzowską. Podczas tworzenia podbudowy pod kostkę brukową należy zachować wszystkie warunki niezbędne do tego, aby kostka w miarę upływu czasu nie zapadała się. Dobrze wykonana kostka brukowa służyć będzie wiele lat, dlatego warto zainwestować w uczciwego wykonawcę, który wszystkie prace wykona zgodnie z normami.

Jakie są najpopularniejsze kształty kostki brukowej?

Kostka brukowa „młotek” – ten rodzaj bruku jest sporadycznie wykorzystywany w aranżacji ogrodów, jednak jeśli jest odpowiednio ułożona stanowi dopełnienie całego ogrodu. Fenomenalny wygląd takiego bruku będzie idealną dekoracją całego domu.

Kostka brukowa „trapezowa” – jej ułożenie jest skomplikowane, jednak dobre wykonanie sprawi, że podobnie jak w przypadku kostki „młotek” ogród będzie wyglądał bardzo nowocześnie. Kostka ta ma piękny wzór i jest wytrzymała na różne czynniki.

Kostka brukowa „fala” – ten model jest coraz częściej wybierany, ponieważ jej ułożenie jest dużo mniej skomplikowane, niż w przypadku wcześniejszych modeli, a sam wygląd pozwala stworzyć ciekawe wzory na większych powierzchniach.

Kostka brukowa „cegła” – jest to jedna z najpopularniejszych kostek brukowych. Jej zaletami jest to, że jest stosunkowo tania i łatwa w ułożeniu. Dobierając odpowiednią jej kolorystykę, możesz stworzyć ciekawe wzory na podjazdach czy ścieżkach pieszo — rowerowych.

Kostka brukowa „kość” – ten model najczęściej wybierany jest do tworzenia parkingów firmowych lub parkingów i ciągów pieszo rowerowych w przestrzeni publicznej.

Najlepsze kostki brukowe tylko ze składem budowlanym Masterfol Nowy Sącz!

Poszczególne modele kostek brukowych znajdziesz w naszym składzie budowlanym. Jednak jeśli w dalszym ciągu nie wiesz jaką kostkę brukową wybrać do stworzenia niebywałego podjazdu lub ścieżki pieszej wokół domu, nasi pracownicy chętnie Ci podpowiedzą, która będzie najlepiej pasowała. Posiadamy konkurencyjne ceny bruku. Oferujemy również dowóz do klienta.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, a dobrze wybrana kostka utworzona zgodnie ze sztuką mistrzowską będzie służyła Ci wiele lat. Zapraszamy do kontaktu lub do odwiedzin naszej firmy w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Dodaj komentarz