You are currently viewing Jaki kolor elewacji wybrać do swojego domu? – Eksperci podpowiadają.
Jaki kolor elewacji?

Jaki kolor elewacji wybrać do swojego domu? – Eksperci podpowiadają.

Wykończenie domu to element, którego nie może zabraknąć na liście prac budowlanych. Okazuje się, że to właśnie ten etap potrafi przysporzyć każdemu wiele zmartwień. Wiązać może się on również z wieloma pytaniami, na które przyszli gospodarze napawano szukali informacji w różnych źródłach. Tak też właśnie nasza firma Masterfor, która zajmuje się sprzedażą artykułów budowlanych, chętnie podpowie Ci, jaki kolor elewacji należy wybrać do czerwonego lub brązowego dachu. Na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań, dlatego zapraszamy do wpisu.

Kolor elewacji — wizualizacja wraz z symulacją.

Nowoczesna technika pozwala na wykonanie wizualizacji wraz z symulacją tego, jak będzie wyglądał kolor elewacji Twojego domu. Aby był on odpowiednio dopasowany do pozostałych elementów należy posłużyć się znanymi metodami. Jedną z najpopularniejszych technik jest dopasowanie ze sobą kolorów zgodnie z kołem barw. Kolory pasujące ze sobą na takim kole to odcienie, które znajdują się naprzeciw siebie. Wybierając odpowiedni kolor pasujący do koloru Twojego dachu i pozostałych elementów zdobiących mieszkanie, stworzysz idealne zestawienie, które będzie ze sobą współgrało. Jeżeli więc nie wiesz, jaki kolor elewacji wybrać do brązowego lub czerwonego dachu należy posłużyć się właśnie takim kołem. Do wybrania odpowiedniego koloru elewacji, warto stworzyć symulacje wraz z wizualizacją. Dzięki temu będziesz mógł sprawdzić zestawione ze sobą odcienie, czy aby na pewno spełniają Twoje oczekiwania.

Jednak czy dom musi mieć jeden monotonny kolor? Okazuje się, że coraz więcej osób decyduje się na dodawanie różnych elementów, takich jak deska elewacyjna w innym odcieniu również pasującym odpowiednio do zestawienia kolorów na kole barw.

Kolor elewacji w kole barw.
Jaki kolor elewacji?

Jakie są najczęściej wybierane kolory elewacji?

W nowoczesnym budownictwie najbardziej popularne są kolory kremowe oraz beżowe. Idealnie współgrać będą one z ciemnym kolorem dachu oraz pozostałymi elementami, takimi jak drzwi garażowe, drzwi wejściowe czy okna. Jednak wadą wyboru takiego koloru jest trudność w utrzymaniu czystości. W miejscach, które są najbardziej narażone na zabrudzenia, należy wybrać dobre rozwiązanie. Elementy elewacji wokół drzwi, jak również elementy graniczące z fundamentem domu warto pokryć kamieniem elewacyjnym. Takie rozwiązanie będzie dodatkową ochroną dla Twojego domu. Zastanowić się można również nad doborem odpowiedniego koloru elewacji. Dzięki odpowiedniemu odcieniowi, zabrudzenia te nie będą aż tak widoczne z upływem czasu.

Dobrze wykonaną elewację można bez problemu umyć. Najważniejsze czynniki mające wpływ na jakość elewacji, to dobrze dobrana farba elewacyjna wysokiej jakości. W naszej ofercie Masterfol znajdziesz bogaty wybór farb elewacyjnych, które są wysokiej jakości i które są odporne na mycie i czyszczenie.

Dodatki, które mogą podkreślić piękno Twojego domu.

Aby wygląd domu nie był jednorodny, można zastosować różne zabiegi. Decydując się na elewację w nowoczesnym stylu, coraz więcej osób zastanawia się nad wyborem interesujących dodatków. Najczęściej pada na cegły klinkierowe lub płytki elewacyjne. Coraz bardziej popularne stają się również deski elewacyjne, które najczęściej można spotkać przy oknach i na narożnikach domów. Takie dodatki również odpowiednio dopasowane do kolorystyki całego domu, będą idealnym rozwiązaniem, które sprawi, że całość mieszkania prezentować się będzie nowocześnie oraz stylowo. Materiały te dostępne są w zróżnicowanej ofercie cenowej. Kolor zdobień na elewacji powinien być w podobnej barwie do okien, jak również dachu, aby całość elewacji, jak również pozostałych elementów idealnie ze sobą współgrała.

A co ze starymi domami?

Zmieniając elewacje w starym domu, ciekawym rozwiązaniem może okazać się wybór kolorów elewacji w kolorze pudrowym lub brzoskwiniowym. Nada on domu nowoczesnego wyglądu. Pozostałe elementy można pomalować na kolor biały, który idealnie będzie współgrał z dowolnym odcieniem ścian. W tym przypadku ciekawym dodatkiem mogą być również elementy z cegły i płytek elewacyjnych, które nadadzą całości ciekawego charakteru. Do takiego domu można wybrać kostkę brukową w podobnych odcieniach, która będzie idealnie pasowała do całości. Stare domy, które mają budowę zgodną z modą panującą w latach, kiedy zostały one wybudowane, można odświeżyć właśnie w ten sposób. Nadasz im nowego charakteru wybierając odpowiedni kolor elewacji.

Największy wybór farb elewacyjnych w okolicach miasta Nowy Sącz tylko w Masterfol.

Wysokiej jakości farby, jak również deski elewacyjne oraz cegły i płytki oferuje nasza firma Masterfol, która swoją siedzibę ma niedaleko Nowego Sącza w miejscowości Kamionka Mała. Dostarczamy szeroki wybór produktów samych znanych i cenionych producentów, takich jak Śnieżka i wielu innych, aby spełnić oczekiwania każdego klienta. Chętnie pomożemy Ci w doborze odpowiedniego koloru farby na elewację, jak również poszczególnych dodatków. Jeżeli więc zależy Ci na wysokiej jakości obsłudze oraz sprawdzonych produktach, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Dodaj komentarz