GEOWŁOKNINA FILTRACYJNA

Co to jest geowłóknina filtracyjna?

Geowłóknina filtracyjna jest to geowłóknina, której główną funkcją jest filtracja. Polega to między innymi na zatrzymaniu cząstek stałych przy jednoczesnym swobodnym przepływie wody pomiędzy dwoma różnymi gruntami. Wytworzona jest z polipropylenu, który jest wysoce wytrzymały. Do najważniejszych funkcji geowłókniny należy między innymi: filtracja, separacja oraz przeciwerozja.

Jaki ma zastosowanie geowłóknina filtracyjna?

Mają one szerokie zastosowanie i stosuje się je głównie do konstrukcji drenów kamiennych, a także do owijania rur drenarskich. Pełnią funkcję warstwy filtracyjnej, która ogranicza erozję wewnętrzną w szczególności w budownictwie wodnym. Warto zauważyć, że ten model geowłókniny znajduje zastosowanie również jako wzmocnienie oraz stabilizacja skarp, nasypów, zboczy oraz brzegów. Co ciekawe geowłóknina filtracyjna używana jest także do dachów, co z kolei pozwala uzyskać wysoką odporność na przebicie lub rozciąganie.

Wodoprzepuszczalność geowłókniny przyczynia się do sprawnego oraz stabilnego oddawania wody do warstw drenażu. Jest to produkt, który odporny jest na długotrwałe przebywanie w wodzie, a także działanie pleśni oraz grzybów.

Geowłóknina – ile kosztuje geowłóknina w Małopolsce?

Model polipropylenowy dostępny w ofercie centrum budowlanym Masterfol należy do wysokiej jakości materiałów, które odporne są na uszkodzenia mechaniczne. Geowłóknina zapewni ochronę podłożą podczas robót budowlanych dlatego, ponieważ nie przepuszcza toksycznych substancji i paliw między innymi takich jak: paliwo czy olej. W naszym sklepie Masterfol znajdziesz geowłókninę w rolkach o różnej szerokości oraz długości. Materiał ten sprawdzi się doskonale podczas rozmaitych prac takich jak: budowa autostrad i zbiorników wodnych. Zastanawiasz się, ile kosztuje geowłóknina w Małopolsce i w naszym powiecie? W Masterfol istnieje przedział cenowy, który wynosi od 40 zł – 1000 zł, w zależności od rodzaju geowłókniny. Zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami i doradcami, którzy pomogą Ci w wyborze jak najlepszej jakościowo geowłókniny

Napisz do nas